Konvektomaty – časť 4. – údržba a iné

Varné technológie (medzi ktoré sa počíta i konvektomat) sú srdcom a hlavným zamestnancom vašej kuchyne. Asi žiadny výpadok v technológiách nie je tak kritický ako práve vo varných technológiách.

Často sa prihováram za to, aby prevádzky mali vždy záložný plán v prípade výpadku varných zariadení. Napríklad vo väčších prevádzkach je lepšie mať radšej 2 menšie rovnaké zariadenia (konvektomaty) ako jeden väčší.

Na to, aby vám zariadenia dlho vydržali a dobre slúžili, je však potrebná pravidelná starostlivosť. U konvektomatov je to celkom jednoduché. Mnohé modely sa už vyrábajú s automatickým umývacím systémom – naprogramujete si na záver dňa automatické umytie a ráno máte zariadenie čisté a pripravené na ďalší deň.

Okrem toho nezabudnite pravidelne minimálne vykonávať nasledovné:

denne

  • ak nemáte automatický umývací systém, vyčistite konvektomat čistiacim prostriedkom na to určeným – podľa návodu!

týždenne

  • 1 x do týždňa je potrebné u konvektomatu skontrolovať odpad varnej komory.
Mám záujem o konvektomat

 

Ďalšie praktické informácie,

ktoré budete potrebovať pri inštalácii konvektomatu

* nezabudnite, že na konvektomaty v našej akcii potrebujete el. napätie 400 V s príslušným istením podľa normy

* pre konvektomaty do 10 plechov využite podstavec – slúži zároveň ako „zásobník“ plechov a neprídete o cennú pracovnú plochu (čo by bolo v prípade, keby ste chceli postaviť konvektomat na stôl)

* treba myslieť vopred na prívod zmäkčenej vody pre konvektomat (3/4″ pračkový ventil) a  odpad (napr. DIN 50HT) umiestnený nižšie ako výpust odpadu z konvektomatu.  Pri voľbe zmäkčovača doslova trvajte na automatickom type – regeneruje sa automaticky v nastavených cykloch (vylúčite ľudský faktor, omyl, lenivosť personálu a pod. )

* takisto je potrebné namontovať nad konvektomat digestor (ak nie je konvektomat prekrytý digestorom ako súčasť celého varného bloku), aby odtiahol prebytočnú paru.

Ak by ste mali ešte nejaké otázky, či komentáre, dajte nám vedieť do komentárov, alebo nás kontaktujte na tel: +421 910 972 501

Môžete tiež využiť našu ponuku konvektomatov a možnosť financovania, s ktorou získate špičkový bojlerový konvektomat za bezkonkurenčnú cenu – neoceniteľného pomocníka, ktorý vám naviac ušetrí kopec prevádzkových nákladov (a nefrfle).

Mám záujem o konvektomat

Všetky články o konvektomatoch 

page 1 of 2

Nechajte odkaz

*

Kontaktujte nás

Ak máte otázky, radi Vám na ne odpovieme.

Nečitateľné? Zmeňte text. captcha txt

Začnite písať a stlačte ENTER na vyhľadávanie...